موشن گرافیک چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

کاربرد موشن گرافیک در تبلیغات چیست؟

 

صنعت تبلیغات نقش بزرگی را در دنیای موشن گرافیک ایفا می کند.
ما در عصر سمعی و بصری زندگی می کنیم که در آن افزودن انیمیشن به محتوا یک راه عالی برای افزایش مشارکت مخاطبان و اثربخشی پیام محسوب می شود.
شرکت های تبلیغاتی از ظرفیت این بخش به خوبی آگاه هستند و به همین خاطر به صورت مداوم در بخش طراحی متحرک و تیم های انیمیشن سازی سرمایه گذاری می کنند.

موشن گرافیک

ویدئو های موشن گرافیک در تبلیغات تلویزیونی ، شبکه های اجتماعی و شبکه هایی مثل یوتیوپ و آپارات در حال حاضر سهم زیادی را برای تغییر افکار عمومی و تبلیغ کالا و خدمات ایفا می کنند .
تبلیغات به شکل موشن گرافیک در اینستاگرام ، آپارات و یوتیوب امروزه  از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
قبل از دیدن ویدیوی اصلی، در آپارات یا یوتیوپ حتی اگر تمایلی به دید تبلیغات نداشته باشید حتما باید پنج ثانیه ی ابتدایی آن را قبل فشردن کلید skip یا رد شدن آگهی ، تماشا کنید.
شرکت های بسیاری بر روی بخش ویدیویی به خصوص در پلت فرم آپارات و خارج از ایران یوتیوپ ، سرمایه گذاری می کنند که هر روز به تعداد آنها نیز افزوده می شود.پنج ثانیه ای که به آن اشاره شد،
در ادامه ی تمایل بازدیدکنندگان بسیار مهم و حیاتی است.

موشن گرافیک

روند کار تولید تبلیغات در موشن گرافیک

معمولا کسانی که در زمینه  طراحی موشن گرافیک و یا در صنعت تبلیغات فعالیت دارند،از عجیب و سریع بودن این صنعت صحبت می کنند.سازمان ها و شرکت های تولیدی عموما روی حالت تحویل فوری قرار دارند و یا مهلت بسیار کوتاهی در اختیار دارند.

شاید به این خاطر که آنها تعداد مشخصی پروژه در دست انجام دارند و برای رسیدن بهاهداف مالی باید آنها را در هر ماه انجام دهند؛و یا نبود برنامه ریزی برای مدت انجام پروژه؛  و یا به این خاطر که گاهی اوقات مشتریان نمی دانند که نباید ویدیویی را سفارش داده و انتظار داشته باشند که در یک هفته آماده شود تا بتوانند برای زمان تبلیغات محصولات از آن استفاده کنند.

متأسفانه، این اتفاق برای خیلی از متخصصان و حرفه ای ها پیش آمده و خیلی آزار دهندهاست که به دنبال بهترین راه ممکن برای انجام کار در کوتاه ترین زمان باشید.صنعت تبلیغات تولید محور بوده و هرچه سریعتر بتوان پروژه ی خوبی را ارائه داد، سازمانهابهتر از آن استقبال خواهند نمود.

موشن گرافیک

قدرت فروش موشن گرافیک در تبلیغات

ویدیوهای زنده در تبلیغات ویدیویی بسیار قدرتمند هستند، منظور از ویدیوی زنده همان فیلم هایی است که در «دنیای واقعی»، با بازیگران واقعی در صحنه، گروه نورپردازی و سایر افراد ضبط می شوند.گرچه این یکی از اولین راه حل هایی است که آژانس های تبلیغاتی از آن بهره می گیرند،اما با این حال این قضیه تا جایی ادامه می یابد که دیگر نمی توانید با دیدن فقط چند ثانیهاز تبلیغات ویدیویی برندهای تجاری را از یکدیگر متمایز سازید.

از طرفی دیگر،  کاربرد موشن گرافیک در شکوفایی برندها نقش مهمی داشته و به تبلیغات جلوه ی جدیدی می بخشد.ما می توانیم از طریق انیمیشن، رنگ، شکل و احساسات تزریق کنیم، و مجموع این
دو یعنی موشن گرافیک و ویدیوی زنده، انتخاب فوق العاده ای برای شماست که می خواهید نام برند خود را منحصر به فرد سازید.حتی اگر تنها در انتهای ویدیو نام لوگو را به صورت انیمیشن خوش ساخت اضافه کنید،طبیعتا حرفه ای تر جلوه خواهید نمود.

موشن گرافیک

مقایسه ی هزینه ی تولیدات موشن گرافیک با هزینه ی تولیدات زنده

یکی از اصلی ترین مباحث در صنعت تبلیغات، بحث هزینه ی تولیدات موشن گرافیک و ویدیوهای زنده است که در نهایت بهترین روش تبلیغات را بر مبنای هزینه تعیین می کند.
در یک پاسخ کلی به این پرسش می توان گفت: همه ی این ها به X،Y و Z بستگی دارند.
در پشت همه ی اعداد عواملی از جمله زمان یا تیم انجام دهنده، وجود دارند که در محاسبه ی هزینه ها مبنای اصلی قرار می گیرند.

اگر زمانی کوتاهی در اختیار دارید، موشن گرافیک نسبت به تولیدات زنده هزینه ی کمتری  خواهند داشت.
بدون دغدغه ی اجاره ی یک استودیو، قرارداد بستن با بازیگران و گروه فیلم سازی و همچنین تدوین و پس تولید ویدیو، زمان بسیاری برای انجام کارهای دیگر خواهید داشت.
و در این مورد، اگر عوامل تولید به اندازه ی کافی حرفه ای و با تجربه باشند، انیمیشن به همان میزان تاثیرگذار خواهد بود و در ضمن هزینه ی کمتری را نیز در پی خواهد داشت.

اما در این یک مورد خاص، موضوع اصلی این است که ویدیوی انیمیشنی در مقایسه با تولیدات زنده تا چه اندازه تاثیرگذار خواهند بود.
بسته به نوع کار، زمان و هدف ویدیو، حتی اگر هزینه ی بیشتری را به دنبال داشته باشد، انیمیشن خیلی بیشتر از ویدیوی زنده تاثیرگذار خواهد بود.

موشن گرافیک

چگونه در موشن گرافیک فعالیت داشته باشیم؟

صنعت تبلیغات معمولا برای بسیاری از انیماتورها یک نقطه ی شروع به حساب می آید و یکی از آسان ترین راه های کسب درآمد به عنوان طراح موشن گرافیک می باشد.از آنجایی که تقاضا در این صنعت بسیار زیاد است، همیشه شرکت ها یا سازمان هایی هستند که به دنبال یک طراح تمام وقت یا آزاد باشند.

به خاطر داشته باشید که اگر به تازگی وارد این حرفه شدید، از این دست پروژه ها تاثیر بهسزایی در پرورش تکنیک و مهارت های شما خواهند داشت، و همچنین تنظیم زمان و تاکید بر بخش های مهم و ضروری را به شما یاد خواهند داد.

اگر بر روی کار خود تمرکز کنید قطعا فرصت های بزرگی در انتظار شما خواهند بود، و برایهر کسی که به آینده ای روشن تر فکر می کند مناسب خواهد بود.

موشن گرافیک

از اخبار شرکت ها و سازمان های تبلیغاتی باخبر باشید. این شرکت ها همیشه به دنبالخبرگانی هستند که در زمینه ی انیمیشن سازی به آنها کمک کنند.همچنین این روند را در تلویزیون محلی پیگیری کنید.فروشگاه های محلی همیشه تبلیغات خود را به آنها می سپارند، و خوشبختانه مدیران شبکه خود به تنهایی از پس تبلیغات بر نیامده و به دنبال حرفه ای ها می گردند.می توانید از این فرصت استفاده کرده و آینده ی حرفه ی خود را با دست خود بسازید.به خاطر داشته باشید که ممکن است در آینده ی نزدیک این فروشگاه ها معروف تر شده و اگر کار خود را به خوبی انجام دهید، در ادامه نیز می توانید با آنها همکاری داشته باشید.

ارسال دیدگاه
توسط
تومان